Widget Image
“Pazarlama ürünlerin değil, algıların savaşıdır!” (Al Ries) iç görüsüyle 2004 yılından beri Dijital Pazarlama İletişimi Stratejileri üzerine İstanbul, Varna, ofislerimiz ile hizmet veriyoruz.
Caddebostan/Kadıkoy
merhaba@projemarka.com
Sosyal Mecralar
a

Blog

   Dijital Pazarlama    Markanızın Dijital Pazarlaması İçin 10 Strateji

Markanızın Dijital Pazarlaması İçin 10 Strateji

Etkin bir dijital pazarlama stratejisi, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanıza, satışlarınızın ve gelirlerinizin artmasına yardımcı olacaktır. Burada bahsedilen 10 dijital strateji, şirketlerin performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu stratejileri daha fazla müşteri kazanmak ve mevcutları da elde tutabilmek için kendinize en uygun dijital pazarlama stratejisi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

1. Web Tasarımına Yatırım Yapın

Web tasarımını genellikle bir pazarlama taktiği olarak düşünmeyiz, ancak bir kullanıcının sayfanızda harcayacağı zamanı ve dikkati etkiler. Web siteniz tüm dijital pazarlama çabalarınızın merkezidir, bu nedenle sayfanız temiz, okunması kolay ve ilginç değilse, strateji geliştirmeye ne kadar zaman ayırdığınız önemli değildir – yine de müşteri kaybedersiniz. Bunu kendiniz yapacak tasarım becerileriniz yoksa, modern, dikkat çekici ve mobil uyumlu bir web sitesi oluşturması için konusunda uzman bir Dijital Pazarlama Ajansından destek almak gerekir.

2. Arama Motoru Optimizasyonu ve Pazarlamasını Kullanın

Arama motoru optimizasyonu ve pazarlaması, işletmenizin bir arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda görünmesine yardımcı olan en önemli süreçlerdir. Güçlü bir SEO stratejisi ile web siteniz, hizmetlerinizi bulmak için kullanılan anahtar kelimelerle ilişkilendirilecektir. Bu sayede, internette arama yapan bir kişinin, ürün ve hizmetlerinizi satın alma şansı artar.

3. Ortaklık ve Ortak Programları

Bir ortaklık programı ile, şirketinize inanan kişiler ürün ve hizmetlerinizi paylaşabilir ve pazarınızı komisyon bazlı bir platformda büyütebilir. Bir ortaklık veya ortak programı her işletme için kullanmak mümkün olmayabilir. Ancak bunları kullanırsanız, kendiniz fazla bir şey yapmanıza gerek kalmadan pazarlama faaliyetlerinizin hızla arttığını görebilirsiniz.

4. Danışmanlık Hizmeti Alın

Dijital ve internet pazarlaması konusunda uzman değilseniz, bir uzmandan destek alın. Bu konuda hizmet veren çok sayıda Dijital Pazarlama Ajansı bulabilirsiniz. Dijital pazarlama danışmanlığı dijital mecrada başarılı olabilmek için neleri yapmanız, neleri değiştirmeniz gerektiği konusunda size yol gösterecektir. Özellikle küçük/orta büyüklükteki şirketlerin, gerekli insan gücüne sahip olmaması ve şirketin diğer süreçlerine odaklanması gerektiği için danışmanlık hizmeti almaları son derece önemlidir.

5. E-posta Pazarlamasını Kullanın

Sadece e-posta göndermek yeterli değildir. Her bir bireyin özel ihtiyaçlarını karşılayan ve kişiselleştirilmiş kampanyalar sunabilen e-postalar göndermelisiniz. Müşterilerinizin satın alma alışkanlıklarını detaylı bir şekilde inceleyerek ve bu bilgileri kullanarak bir strateji geliştirmeniz çok önemlidir. Aksi halde, göndereceğiniz e-postalar, okunmadan silinecek, ve çabalarınız boşa gidecektir.

6.  Haftalık/Aylık Haber E-posta Listesi Oluşturun

Bir haftalık/aylık haber e-posta listesi, müşterilerin size gelmesine ve haber e-postası almak için kaydolmasına olanak tanır. Bu sayede, potansiyel müşterilerle ve mevcut müşterilerle bağlantı kurmanıza olanak tanır.

7. Makalelere veya Başarı Hikayelerine Önem Verin

Şirketiniz ile ilgili duyurmak istediğiniz konuları, makalelere ve başarı hikayelerine dönüştürmek için bir halkla ilişkiler uzmanıyla çalışın. Bu sayede şirketiniz güvenilir ve konusunda uzman olarak görünür olacak, aynı zamanda daha geniş bir kitleye tanıtacaktır. Düzenli makaleler ve başarı hikayeleri, SEO açısından da önemli oldukları için, sitenizin üst sıralara çıkmasına yardımcı olacaktır.

8. Online Basın Bültenleri Yazın

Online basın bültenlerini kullandığınızda, bilgilerinizi resmi bir şekilde paylaşmış olursunuz. Bu, gazetelerin, blogların veya diğer medya kaynaklarının bilgilerinizi görmesine ve bir haberle bağlantı kurup talepte bulunmanıza gerek kalmadan şirketiniz hakkında yazılar yazmasına olanak tanır.

9. Yarışmalar Düzenleyin ve Hediyeler Verin

İnsanlar yarışmaları ve hediyeleri sever. Ücretsiz bir ürün veya hizmet karşılığında müşterilerinizden bağlantı istediğiniz zaman, genellikle satın alımlarda veya bağlantılarda bir artış görürsünüz.

10. Bir Blog Oluşturun

Blogunuz, sürekli olarak yeni anahtar kelimeler eklemenize ve arama motoru stratejinizi optimize etmenizi sağladığı için kullanılması çok önemlidir. Dahası, blogunuz tavsiye verebileceğiniz, yararlı bilgiler paylaşabileceğiniz ve müşterilerinizle gerçekten bağlantı kurabileceğiniz bir yer haline gelir. Kalıcı bir ilişki güven ile başlar ve blogunuz bunu inşa etmenin harika bir yoludur.

Post a Comment

Name

E-mail Address

Website